Polska Niezwykła. Województwo Mazowieckie. Przewodnik + atlas.

 • Add feedback:
 • Manufacturer: Demart
 • Weight: 0.65 kg
 • Availability: Kilka egzemplarzy

 • Price history
 • 30.00 zł

Polska Niezwykła. Województwo Mazowieckie. Przewodnik + atlas

336 strony w kolorze, format: 13 x 23 cm, oprawa miękka ze skrzydełkami. Wydawnictwo Demart, wyd. II. Warszawa 2021

ISBN 978-83-7912-421-3

Polska Niezwykła. Województwo Mazowieckie. Przewodnik + atlas

336 strony w kolorze, format: 13 x 23 cm, oprawa miękka ze skrzydełkami. Wydawnictwo Demart, wyd. II. Warszawa 2021

ISBN 978-83-7912-421-3

Polska Niezwykła to seria przewodników, w której proponuje się odwiedzanie miejsc znanych i nieznanych, pokazuje lokalne uroki i klimaty związane z bogactwem kulturowym i przyrodniczym danego regionu.

Mazowsze wydaje się niedoceniane jako obszar turystyczny. A przecież na terenie tego województwa znajdują się obszary o nieprzeciętnych walorach przyrodniczych, jak Kampinoski Park Narodowy, Mazowiecki Park Krajobrazowy, Puszcza Kozienicka, czy Bagno Pulwy. Poza miejscami znanymi i chronionymi jest też ten nieuchwytny urok głowiastych wierzb na miedzach i groblach, kwitnących sadów Grójeckiego, starorzeczy i dzikich brzegów Wisły. Warto również docenić atrakcje innego rodzaju: rozsmakować się w subtelnym uroku małych miasteczek, takich jak: Radzymin, Zakroczym, Węgrów, Warka, Żelechów, Wyśmierzyce, czy podwarszawskie: Podkowa Leśna, Milanówek i Otwock.

Mazowsze bogate jest także w liczne pamiątki historyczne po bitwach i wojnach, które przetoczyły się przez te tereny. Pułtusk, Raszyn, Maciejowice, Olszynka Grochowska, twierdze w Warszawie i Modlinie, „Cud nad Wisłą”, bitwa nad Bzurą to miejsca i hasła ściśle z nimi związane. Wiele miejsca poświęcamy Warszawie. Jest „niezwykła” nie tylko przez swoją bohaterską przeszłość i pamiątki po niej, ale również przez współcześnie zachowany miejski folklor Pragi, przez niezwykłe osobowości jej dawnych i współczesnych mieszkańców, przez inspirującą mieszaninę odrestaurowanych zabytków i nowoczesnych, zaprojektowanych z fantazją i rozmachem dzieł współczesnej architektury.

Opisane miejsca są wskazane na mapie samochodowej w skali 1:325 000, co bardzo ułatwia dotarcie do nich. Ponadto w przewodniku znajdują się liczne mapy turystyczne i plany miast.

Miłośnicy chcący spróbować kuchni regionalnej znajdą przepisy na miejscowe potrawy, a miłośnicy zwiedzania tematycznego opisy popularnych szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych oraz propozycje wycieczek zabytkowymi kolejkami wąskotorowymi.

Zawartość tomu:

 1. Północny kraniec województwa
 2. Od Brodnicy do Sierpca
 3. Pozycja mławska i buddyści
 4. Od romantyzmu do pozytywizmu
 5. Kurpie Zielone
 6. W dolinie Narwi
 7. Okolice Płocka
 8. Nad Wisłą i Bzurą
 9. U zbiegu Wisły i Noteci
 10. Warszawa
 11. Kurpie Białe i bitwa warszawska
 12. Pogranicze mazowiecko-podlaskie
 13. Podlasia czar
 14. Księstwo Łowickie
 15. Na południowy zachód od Warszawy
 16. Nad Wisłą, Pilicą i Świdrem
 17. Urok prowincji
 18. Podlaskie pałace
 19. W okolice Przysuchy i Szydłowca
 20. Radom i Puszcza Kozienicka
 21. Przemysłowe tradycje
 22. Szlaki turystyczne