Wielkie Jeziora Mazurskie. Foliowana mapa turystyczna w skali 1:100 000

  • 16.00 zł

Wielkie Jeziora Mazurskie. Foliowana mapa turystyczna w skali 1:100 000.

ISBN: 978-83-88859-64-9

Anna Filak, Tomasz Darmochwał
Wielkie Jeziora Mazurskie. Foliowana mapa turystyczna w skali 1:100 000.

Agencja TD, wyd. II, Warszawa 2014

ISBN: 978-83-88859-64-9

Mapa jednostronna. Wymiary: 98 x 68 cm. Legenda w językach: polskim, angielskim i niemieckim. Obejmuje całą krainę wielkich jezior od kordonu rosyjskiego na północy po dawną granicę polsko-pruską na południu. Na mapie oprócz samych wielkich jezior znajdziemy duży fragment Puszczy Boreckiej, cała praktyczne Puszczę Piska wraz z Mazurskim Parkiem Krajobrazowym, cały szlak Krutynii duży fragment wschodniej Warmii ze Świętą Lipką i Reszlem.

Zasięg mapy: kordon rosyjski na północy, Świętajno, Rozogi i Jeże na południu, Puszcza Borecka, Wydminy i Biała Piska na wschodzie, Korsze, Reszel, Sorkwity na zachodzie.

Precyzyjnie naniesiono szlaki turystyczne piesze, rowerowe i kajakowe, ścieżki dydaktyczne, granice obszarów chronionych (park narodowy, parki krajobrazowe, rezerwaty), kościoły, kapliczki,  zamki, muzea, miejsca bitew i martyrologii, infrastrukturę i atrakcje turystyczne oraz inne ciekawostki krajoznawcze i z zakresu usług turystycznych.

Na rewersie mapy informator krajoznawczy z opisami miejscowości, obiektów ochrony przyrody i danymi praktycznymi. Nadto wykaz punktów IT oraz spis turystycznych szlaków rowerowych.